AKS Mikołów
AKS Mikołów

Slavia 2003

08.09.2015

Zwycięstwem zakończył się mecz Slavii IV kolejki IV ligi Młodzików Starszych 2003 z AKS-em Mikołów, z którym w poprzednich sezonach odnotowaliśmy same porażki. Nadszedł czas, kiedy to my prowadzimy grę, choć przeciwnik od pierwszych minut atakował agresywnie. Przetrzymując pierwsze minuty ogólnej nawałnicy potrafiliśmy przejąć inicjatywę w środku pola i strzelić pierwszego gola(nowy pomysł trenera, który przyniósł wymierne efekty). Dobra postawa obrońców przeniosła się na naszych rozgrywających i napastników, co zaowocowało kolejnym celnym trafieniem. tak zakończyła się pierwsza połowa (2:0).
W drugiej odsłonie spotkania można było zaobserwować zbyt duże rozluźnienie naszej drużyny, co sprowokowało zbyt częste ataki na naszą bramkę. Dzięki ustawieniom trenera, gra z naszej strony została ustabilizowana i można było przeprowadzać częstsze i groźniejsze akcje pod bramką przeciwnika. Przyniosło to efekt w postaci dwóch kolejnych bramek, przy zerowym koncie "z tyłu".