Sokół Łany Wielkie Gospodarze

M B

16.04.2016

Relacja ze strony Naprzód Żernica

W 21. kolejce mierzyliśmy się na wyjeździe z wiceliderem A klasy zespołem Sokoła Łany Wielkie. Przez pierwsze 20 minut toczymy równorzędną walkę z przeciwnikiem z kilkoma szansami na zdobycie bramki, która dałaby nam prowadzenie jednak bez skutku.Gospodarze głównie zagrażają nam długimi podaniami za plecy obrońców.

W 30 minucie do jednego z takich podań wychodzi nasz bramkarz i niestety, zamiast trafić w piłkę, wpada w Łukasza Wieczorka, a będący za jego plecami zawodnik Sokoła przejmuje piłkę i pakuje ją do pustej bramki i drużyna z Łan prowadzi 1:0. Od tego momentu nasza drużyna dosłownie się rozsypuje, zaczynamy się nie potrzebnie kłócić, gospodarze przeważają na boisku, co dokumentują już 2 minuty po zdobyciu pierwszego gola. Pierwszy strzał zawodnika Sokoła broni Andrzej Pielecki, ponownie piłka spada pod nogi zawodnika gospodarzy, który wykorzystuje błąd naszych zawodników asekurujących bramkarza i strzela gola na 2:0. Ten wynik utrzymuje się do przerwy.

Po kilku słowach w szatni i dwóch zmianach w przerwie wychodzimy na drugą połowę. Druga część była bardziej wyrównana niż pierwsze 45 minut, gospodarze mają większe posiadanie piłki, nasz zespół ma kilka stałych fragmentów gry i wyprowadza parę akcji na bramkę Sokoła. Czas między 70 a 77 minutom całkowicie załamuje nasz zespół, zawodnicy z Łan a dokładnie jeden zawodnik strzela nam trzy bramki i kompletuje hat-tricka po 10 minutach od wejścia na boisko mowa o Sergiuszu Piaseckim. Każda z tych akcji wygląda bardzo podobnie, podanie z boku boiska trafia do niepilnowanego w polu karnym zawodnika gospodarzy, a on umieszcza ją w siatce.

Naprzód stać tylko na gola honorowego, w polu karnym Sokoła faulowany jest Zbigniew Sodel, rzut karny na bramkę zamienia Piotr Zieliński i ustala wynik spotkania na 5:1. Rozgrywamy swój najgorszy mecz w tej rundzie, drużyna gospodarzy obnażyła wszystkie nasze błędy i pewnie zmierza po awans do Ligi Okręgowej, a po remisie Młodości Rudno z Gwiazdą Chudów (2:2) zasiedli na fotelu lidera.