Towarzystwo Sportowe Tarnowiczanka - Olimpia Boruszowice

Towarzystwo Sportowe Tarnowiczanka Gospodarze
Olimpia Boruszowice Goście

08.05.2016

Po dobrej grze z naszej strony i ciekawym spotkaniu nasz zespół wygrywa w Starych Tarnowicach 5 do 2. Za ten wynik gratulacje dla całej naszej drużyny, ponieważ każdy z naszych zawodników zagrał naprawdę dobre spotkanie. Wyróżnic natomiast należy Janusza Barańskiego, który asystował przy dwóch bramkach i był autorem trzeciej. Wraz z początkiem spotkania to nasz zespół przejmuje inicjatywę i konstruuje naprawdę fajne akcje. W około 20 minucie meczu w polu karnym faulowany jest Janusz Barański, a pewnym egzekutorem bramki z rzutu karnego jest Krzysiek Sobel. Gospodarze nie stwarzają sobie żadnej dogodnej sytuacji w pierwszej połowie oprócz tej z końcówki, po której strzelają bramkę. Po rzucie rożnym do wybitej przez nas piłki dopada Paweł Jasiok i silnym strzałem doprowadza do wyrównania. Drugą połowę z większym animuszem rozpoczynają piłkarze z Tarnowic, którzy po 15 minutach zdobywają swojego drugiego gola w tym meczu. W polu karnym faulowany jest zawodnik gospodarzy, a Marek Kempa, nie daje rady obronić rzutu karnego. Na całe szczęście nasza drużyna bierze się do gry. W około 70 minucie meczu doskonałą okazje wykorzystuje płaskim strzałem Patryk Małaczyński. Pięć minut później drugi raz w polu karnym faulowany jest Janusz Barański, a pewnym wykonawcą rzutu karnego jest Piotrek Bogacki, który wyprowadza nas na prowadzenie. W około 80 minucie meczu po wyśmienitej akcji bramkę zdobywa Janusz Barański, a w samej końcówce piątą bramkę dla naszego zespołu zdobywa Marcin Swat. Wynikiem 5 do 2 dla naszego zespołu kończy się to spotkanie. Wygraliśmy w sobotnie popołudnie z niezłą drużyną. Nie wiem jak kształtował się skład Tarnowiczanki w poprzednich meczach ale my graliśmy z Tarnowiczanką naprawdę silną kadrowo. Przecież w składzie Tarnowic można było zauważyć kilku zawodników z Gwarka Tarnowskie Góry, którzy nie tak dawno przeciez grali tam w pierwszej drużynie. Dlatego tym cenniejsze jest to zwycięstwo, po jak zaznaczyłem wcześniej naprawdę fajnej grze.

Nasz zespół wydaje się ustabilizował swoje poczynania na boisku i gra w końcu tak, jak w poprzedniej rundzie. Świetnie funkcjonują boki, dobrze gra środek pola, a w końcu do formy doszli nasi napastnicy. Za tydzień kolejne spotkanie, w którym jesteśmy zdecydowanymi faworytami, miejmy nadzieję, że po dobrej grze odniesiemy kolejne zwycięstwo.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym kibicom za przybycie na ten mecz. Naprawdę fajnie się gra, kiedy przed meczem widzi się naszych sympatyków, więc bardzo wielkie dzięki Wam za przybycie.