Włókniarz Głuszyc - Iskra Witków Śląski

Iskra Witków Śląski Goście

Głuszyca

21.10.2014

W ubiegłą sobotę nasi trampkarze pojechali na kolejny wyjazd z trudnym przeciwnikiem, tym razem w Głuszycy mierzyliśmy się z miejscowym Włókniarzem. Nasi zawodnicy podeszli do spotkania chyba zbyt odprężeni, bo już w drugiej minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Jeszcze kilka minut trwała przewaga miejscowych, aż do 12. minuty. Wtedy to ładnym strzałem z rzutu wolnego z około 20 metrów popisał się Seweryn Jasiurkowski i doprowadził do wyrównania. Nie cieszyliśmy się jednak z tego długo, gdyż 3 minuty później Włókniarz znów wychodzi na prowadzenie. Tym razem jednak nasza odpowiedź była natychmiastowa, gdyż już w kolejnej akcji dośrodkował Radosław Górczyk, a akcję ładnie wykończył Piotr Gawlik. Mecz się wyrównał i obie drużyny miałe swe okazje. Gospodarze nie strzelili kolejnej bramki dzięki Damianowi Stafinowi, który obronił dwukrotnie strzały Włókniarza. W 27. minucie oglądaliśmy najpiękniejszą bramkę meczu, gdy z rzutu wolnego z ponad 35 metrów uderzał na bramkę Mateusz Tobiasz. Mocno uderzona piłka wleciała tuż pod porzeczkę bramki i na przerwę to Iskra schodziła prowadząc.

Druga połowa zaczęła się znów od falstartu naszych zawodników. Już w pierwszej akcji sędzia odgwizdał rzut karny dla gospodarzy, jednak ich zawodnik uderzeł z 11 metrów wysoko nad bramką. To zemściło się w 49. minucie kiedy to daleki wykop od naszego bramkarza przejął Kacper Sobies i po podprowadzeniu piłki przez kilkanaście metrów, uderzył nie do obrony. Gospodarze próbowali strzeliś bramkę kontaktową, raz uderzyli nawet w słupek, jednak Iskra nie dała sobie strzelić już żadnej bramki i to nasza drużyna nadal jest niepokonana, ba, nadal ma na swoim koncie komplet punktów, gdyż po 8 meczach ligowych ugraliśmy 24 punkty. Wielkie gratulacje!

8. kolejka kl. TT (18.10.2014)

Włókniarz Głuszyca - Iskra Witków 2:4 (2:3)
1:0 --- 2'
1:1 Jasiurkowski 12' - rzut wolny
2:1 --- 15'
2:2 Gawlik 16' (asysta Górczyk)
2:3 Tobiasz 27' - rzut wolny
2:4 Sobies 49' (asysta Stafin)

Iskra: Stafin - Majerski, Kapuściński P., Koziarczyk, Nowak (36' Majerska) - Gawlik (67' Kurnyta), Jasiurkowski (68' Kołodziej), Tobiasz, Chronowski (60' Mastej) - Górczyk, Sobies (kpt).