Av
Av

admin

22.09.2014

Do meczu z Podgórzem nasi seniorzy przystępowali po pięknym początku, kiedy to tydzień temu pokonali na wyjeździe Unie Bogaczowice. Spotkanie z gośćmi z Wałbrzycha zaczęło się jednak dość niemrawo, żadna z drużyn nie osiągnęła większej przewagi, a przez pierwszy kwadrans nie oglądaliśmy sytuacji strzeleckich. Z czasem jednak obie drużyny zaczęły grac lepiej. Iskra stworzyła sobie dwie okazje, jednak żadnej z nich nie wykorzystała (strzały Bartosza Ogrodnika Mateusza Sobiesa wyłapał golkiper gości). W 22. minucie lukę w naszych szeregach wykorzystali przyjezdni i strzelili pierwszego gola w meczu. Odpowiedz była jednak natychmiastowa - przed polem karnym faulowany był B. Ogrodnik. Do rzutu wolnego podszedł sam poszkodowany i pięknym silnym strzałem w samo okienko bramki doprowadził do wyrównania. W ostatnich 15 minutach pierwszej polowy zarysowała się przewaga Iskry, jednak nie potrafiliśmy już strzelić bramki. Ładną akcją indywidualną popisał się Sobies, a strzał z dystansu Piotra Krupy poszybował nad bramka. Do przerwy 1:1.

Druga polowa to już kompletnie inny obraz gry. Stroną przeważającą od samego początku była nasza drużyna. Już trzy minuty po wznowieniu gry piękną akcje lewym skrzydłem przeprowadził Karol Rudnicki, który dośrodkował w pole karne, piłkę lekko trącił bramkarz gości, jednak ta spadła wprost na głowę Piotra Gronia, który z najbliższej odległości wyprowadził Iskrę na prowadzenie. Po tym golu trwał dalszy napór na bramkę Podgórza, zawodnicy gości ograniczali się jedynie do kontrataków. W 66. minucie niemal kopia sytuacji z minuty 24. Rzut wolny z odległości 18 metrów od bramki przyjezdnych. Tym razem do pliki podchodzi Maciej Stawiarski i piekielnie mocnym strzałem lokuje futbolówkę pod poprzeczka - 3:1! Cztery minuty później dośrodkowujemy z rzutu rożnego, w zamieszaniu Sobies wykłada piłkę Groniowi, a ten mierzonym strzałem podwyższa prowadzenie. Potem swoją okazję miał m. in. Konrad Niemiec, jednak dwa razy brakło szczęścia. Osiem minut przed końcem w sytuacji 2 na 1 znaleźli się nasi zawodnicy - Gron wyłożył piłkę Ogrodnikowi, a ten wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem gości. Wkrótce przypadkowa bramkę strzelają zawodnicy z Wałbrzycha, kiedy to rykoszet kompletnie zmyla Krzysztofa Mokrzyckiego. Ostatnie słowo w tym meczu należy jednak do Iskry, kiedy to po ofensywnym wejściu, bramkę na 6:2 strzela obrońca Mariusz Kurnyta. Była to ostatnia bramka meczu i po wzorowej drugiej połowie Iskra zgarnia zasłużone trzy punkty.