Płomyk Borówno Gospodarze
Iskra Witków Śląski Goście

Jaczków

21.10.2014

Po awansie do kl.A Jokera Jaczków oraz "ucieczce" Husarii Grzędy, w wałbrzyskiej kl. B rozgrywamy w rundzie już tylko jeden mecz derbowy. Naszym przeciwnikiem jest wtedy Płomyk Borówno. I to właśnie z tą drużyną mierzyli się nasi seniorzy w ubiegłą niedzielę.

Spotkanie od początku toczyło się w wolnym tempie, żadna z drużyn nie chciała zaatakować, więc okazji strzeleckich nie było za dużo. Nasi zawodnicy nie uderzali na bramkę Płomyka, a gospodarze próbowali zaskoczyć naszą defensywę dalekimi podaniami. WYnik meczu otworzył się dopiero w 28. minucie, kiedy to piłkę w pole karne zagrał Mariusz Kurnyta, tam przejął ją Piotr DYnerowicz i mierzonym strzałem wyprowadził nas na prowadzenie. Już minutę później ten sam zawodnik wykorzystał nieporozumienie w obronie Płomyka i prowadziliśmy już 2:0. Gospodarze mogli zdobyć bramkę kontaktową w kuriozalnych okolicznościach: obrońca wybił piłkę jak najdalej od swojej bramki, a futbolówka odbiła się od ziemi kilka metrów przed naszą bramką, potem od poprzeczki. Do odbitej piłki doskoczył napastnik Płomyka i z 3 metrów uderzył głową, jednak wtedy fantastyczną paradą popisał się Krzysztof Mokrzycki. Przed przerwą swoich sił w strzale z dystansu próbował jeszcze Konrad Niemiec, jednak wynik brzmiał 2:0.

Drugą część gry lepiej zaczęli nasi zawodnbicy, od początku starając się strzelić bramkę nr 3. Sztuka ta udała się nam w 55. minucie, kiedy to trójkową akcję zakończył strzałem z lewej nogi Bartosz Ogrodnik. Cztery minuty później było już 4:0, gdy kolejnym celnym strzałem z dystansu popisał się Ogrodnik. Z gospodarzy uszło powietrze, a Iskra nadal atakowała. Dwóch znakomitych okazji nie wykorzystał Dynerowicz. Płomyk wykorzystał nasz brak skuteczności i po kontrze strzelił bramkę honorową. Jednak końcówka spotkania należała do iskry, a konkretnie do Dynerowicza, który jeszcze dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i łącznie z czterema zdobytymi golami poprowadził nas do zwycięstwa. Mecz zakończył się wynikiem 6:1, a za tydzień już ostatnia kolejka rundy jesiennej - u siebie podejmiemy trzecią drużynę tabeli, Zagłębie Wałbrzych.

6. kolejka kl. B (19.10.2014)

Płomyk Borówno - Iskra Witków 1:6 (0:2)
0:1 Dynerowicz 28' (asysta Kurnyta M.)
0:2 Dynerowicz 29
0:3 Ogrodnik B. 55' (asysta Niemiec K.)
0:4 Ogrodnik B. 59' (asysta Stawiarski)
1:4 Starczewski 70'
1:5 Dynerowicz 80'
1:6 Dynerowicz 87' (asysta Ogrodnik B.)

Iskra: Mokrzycki - Kurnyta M. (60' Sobies), Kołodziej (46' Stawiarski), Ogrodnik K. (kpt), Rudnicki - Groń, Krupa, Niemiec D. (68' Duroł), Niemiec K. (80' Cieszkowski) - Dynerowicz, Ogrodnik B.