Adam Cieszkowski
roster.substituted.change 66'

admin

29.10.2014

W ostatniej kolejce rundy jesiennej kl. B, nasi seniorzy pewnie pokonali Zagłębie Wałbrzych 8:2 i do rundy rewanżowej przystąpimy z drugiego miejsca, tylko jeden punkt za liderem.

Spotkanie z Zagłębiem nie mogło zacząć się lepiej. Już w 2. minucie Konrad Niemiec wkręcił w ziemię obrońcę gości, po czym oddał strzał, a piłka odbijając się jeszcze od słupka, wpadła do bramki. W pierwszej połowie przyjezdni ani razu nie zagrozili naszej bramce, nie oddali oni ani jednego celnego strzału. Natomiast Iskra miała mnóstwo okazji do podwyższenia wyniku. Jedną z nich miał Piotr Groń, którego strzał w sytuacji sam na sam końcówkami palców odbił bramkarz, a piłka odbiła się od poprzeczki. Mocno z dystansu próbowali Maciej Stawiarski i Piotr Krupa, jednak strzały z trudem odbijał bramkarz gości. W kolejnej akcji w słupek uderzył Bartosz Ogrodnik. Wreszcie, w 33. minucie, gola na 2:0 zdobywa Piotr Dynerowicz. Do przerwy więcej goli już nie padło.
Po wznowieniu gry Iskra znowu strzela gola w 2. minucie, a konkretnie czyni to B. Ogrodnik. Ten sam zawodnik podwyższa na 4:0 w 60. minucie. Niedługo po tym gola strzałem w okienko zdobywa Groń, a kolejną asystę zalicza Dynerowicz. W 66. minucie na boisku pojawia się Adam Cieszkowski i chwilę po wejściu strzela gola na 6:0. 60 sekund później goście strzelają bramkę honorową, jednak w kolejnej akcji znowu Cieszkowski zdobywa gola. W 78. minucie hat-tricka kompletuje Ogrodnik, a gra robi się niemiła dla oka. Goście strzelają jeszcze jedną bramkę i Iskra ostatecznie wygrywa 8:2.
Po rundzie jesiennej mamy na swym koncie 18 punktów, tylko jeden mniej od liderującego Górnika Gorce. Nad trzecim w tabeli Płomykiem Borówno mamy 5 punktów przewagi. Szkoda, że runda to tylko 7 spotkań, bo na kolejne trzeba czekać teraz kilka miesięcy. A za jesień dziękujemy!