Huragan

07.10.2014

HURAGAN BOŻKÓW - WLKS WAMBIERZYCE 4:3 (2:1)
(2x Ziental, Curlej, Fornal - Mulka, Kurpiel, Miszczak)

W siódmej kolejce Huragan Bożków pokonał przed własną publicznością Wambierzycki LKS 4:3. Dla bożkowian bramki zdobywali 2x Arkadiusz Ziental, Mateusz Curlej i Paweł Fornal. Zwycięska bramka Arkadiusza Zientala wpadła w 93 minucie spotkania. Zapraszam do relacji minuta po minucie...

4' Po dobrej i skutecznej akcji Huraganu Bożków - Arkadiusz Ziental umieszcza piłkę pod samą poprzeczką Patryka Rosiaka. Podopieczni Piotra Guji wychodzą na prowadzenie z WLKS-em Wambierzyce.

5' Minutę później WLKS odpowiada dobrym strzałem, lecz Wiśniewski nie daje się zaskoczyć.

6' Żółtą kartkę za faul otrzymuje były zawodnik Huraganu Bożków Dawid Ziental.

7' Bożkowianie dobrze atakują gości. Z dystansu strzela Patryka Ptaszkiewicz, lecz piłka szybuje delikatnie nad poprzeczką.

8' - 11' Jest to dobry okres gry bożkowian. Kontrola nad WLKS-em się dobrze zawiązuje.

12' - 13' Huragan naciska WLKS.

14' Mateusz Curlej znalazł się w dobrej sytuacji, lecz jego strzał przechodzi obok lewego słupka Rosiaka.

16' Faulowany jest Arkadiusz Ziental.

17' Kontratak WLKS okazuje się skuteczny. Złe wybicie piłki przez Marcina Małyszkę i kiks Wojtka Wojtkowiaka wykorzystał Krzysztof Belloc, który w polu karnym został faulowany.

18' Karnego na bramkę zamienia Mulka. Można dodać, że przy odrobinie szczęścia Artur Wiśniewski obronił by tego karnego, lecz piłka przeszła po jego dłoniach.

19' - 22' Huragan rzuca się do odrabiania strat. W polu karnym jeden z zawodników WLKS zostaje uderzony w rękę lecz gwizdek sędziego głównego milczy.

23' Minutę później mocny strzał z dystansu oddaje Marcin Bytomski, lecz jeszcze lepszą paradą popisuje się Patryk Rosiak.

25' - 30' Dobry okres gry Huraganu Bożków. Przewaga podopiecznych Piotra Guji nasila się.

31' Żółta kartka dla Mateusza Curleja za faul taktyczny.

32' - 34' Dobra gra przyjezdnych, kilka dobrych akcji na naszej połowie.

35' Żółta kartka dla zawodnika WLKS-u po faulu na Marcinie Norku.

38' Mateusz Curlej strzela bramkę na 2:1 po pięknej ambitnej akcji Kamila Potaczka.

39' - 45' Kibice oglądajądobre widowisko na "huragance".

45' + 2' Sędzia dolicz dwie minuty.

46' Nieuznana bramka Michała Kurasza.

46' Zmiana w Huraganie Bożków. Na boisku od początku drugiej połowy pojawia się Paweł Fornal, który zmienił dobrze grającego Patryka Ptaszkiewicza.

47' - 51' Walka w środkowej części boiska. Trenerzy po zmianie stron dokonali kilka korekt w ustawieniach. Przewaga tym razem po stronie WLKS-u

52' Za faul żółta kartkę otrzymuje Marcin Bytomski.

53' - 54' Groźne dośrodkowanie wybija obrońca bożkowian tzw. "Bytom"

55' Po zamieszaniu w polu karnym i wykonanym rzucie rożnym zawodnicy WLKS-u zdobywają bramkę dającą im remis.

56' Kolejna bramka dla gości. Tym razem piękny strzał oddaje pomocnik WLKS-u. Piłka ląduje na poprzeczce, odbija się od ziemi i wychodzi po za piąty metr bramki Artura Wiśniewskiego, lecz dobitka okazuje się zabójcza i WLKS wychodzi na prowadzenie.

57' - 59' Bożkowianie mocno poddenerwowani, a jeszcze gorzej kibice zgromadzeni na tym spotkaniu.

60' Kamil Potaczek wychodzi sam na sam z Rosiakiem, lecz obrońca WLKS-u powala go na ziemię, po czym otrzymuje czerwoną kartkę. Goście delikatnie protestują, lecz sędzia nie daje się przekonać do tej decyzji.

62' Do rzutu wolnego podchodzi Paweł Fornal, lecz jego wolny dzięki pomocy rykoszetowi znalazł drogę do bramki, gdzie zmylił Patryka Rosiaka. Mamy remis: HURAGAN - WLKS 3:3.

63' Żółta kartka dla Łukasz Kurasza.

64' - 65' Patryk Rosiak broni strzał Mateusza Curleja nogami.

69' Zaręba po kontrze strzela obok bramki strzeżonej przez Artura Wiśniewskiego.

70 Żółta kartka dla Rosiaka po spięciu z Arkiem Zientalem (nie potrzebne dyskusje obydwu zawodników).

72' Łukasz Kurasz opuszcza boisko, chociaż był dobrze dysponowany. Na jego miejsce wchodzi Dawid Dudzik.

74' Bramkarz gości łapie piłkę po własnym podaniu. Sędzia milczy.

75' - 79' Huragan gra w przewadze, co raz śmielej atakuje i podwaja swoje sytuacje.

80' Żółta kartka dla piłkarza WLKS-u po ostrym faulu na Marcinie Małyszce.

81' Mateusz Curlej strzela nad poprzeczką z 16 metrów.

82' - 84' Wszystko wskazuje na to, że będzie remis w tym spotkaniu. WLKS dobrze się broni.

85' Mocny strzał Dawida Dudzika z dystansu broni zdecydowanie "Rosół".

86' Arek Ziental faulowany z premedytacją od tyłu, lecz tylko żółta kartka dla WLKS-u.

87' Wybitą piłkę po dośrodkowaniu uderza z przed pola karnego nasz najlepszy strzelec.

88' Kolejna kartka. Tym razem brutalnie fauluje Zaręba.

90' Sędzia dolicza 3 minuty.

91' Strzał Arkadiusza Zientala zza pola karnego.

93' Po czwórkowejakcji Fornal-Potaczek-Dudzik-Ziental pada bramka dająca wygraną Huraganowi. Wzdłuż pola karnego podaje właśnie Dudzik, Potaczek przepuszcza - a do piłki dochodzi "Zientalek", który w swoje urodziny wygrywa mecz dla Bożkowa.

93' Koniec meczu - Śpiew i ogromna radość. Brawa dla kibiców

Można powiedzie, że bożkowianie po raz kolejny pokazali charakter i mieli dużo szczęścia. Jednak z przebiegu meczu byli zespołem lepszym bardziej dojrzalszym i wierzącym w zwycięstwo. Dziękujemy zawodnikom oraz licznie zgromadzonym kibicom. Za tydzień w ósmej kolejce jedziemy na ciężki teren do Bierkowic. Zapraszamy !!!