Kostkev
Kamil Zaczek Kierownik drużyny

kreofutbol

28.04.2015

Mecz przez pierwsze 10 minut toczył się w szybkim tempie w którym obie drużyny stwarzały niegroźne sytuacje. Dopiero 14 minuta spotkania przyniosła bramkę dla FC Pub Pod Łososiem po kontrataku Arka Kurpasa, który idealnym podaniem otworzył drogę do bramki koledze, jednak Michał Herok w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza, ale piłkę do pustej bramki skierował jeszcze Arek Kurpas i było 1-0. Minutę później Łososie ponownie wyprowadzili szybki kontratak po podaniu Kuby Błażycy drugą bramkę strzelił Arek Kurpas. Po tych dwóch ciosach zespół z Zabrza ruszył do odrabiania strat, stwarzając coraz groźniejsze sytuacje, zespół Łososi nastawił się na grę z kontry, co przyniosło kolejne bramki. Najpierw w 17 minucie Adam Golik wyłuskał piłkę z prawej strony i podał idealnie do wychodzącego lewą stroną Przemka Jonczyka, a ten po profesorsku podcinką posłał piłkę do bramki na interweniującym bramkarzem drużyny z Grzybowic. Żeby było mało to w ostatniej minucie spotkania wykorzystaliśmy niefrasobliwość obrony z Zabrza i szybki wyrzut z autu Łukasza Wawrzona na bramkę zamienił Adam Golik i było 4-0 gla gospodarzy.

Drugo odsłona spotkania zaczęła się pod dyktando zespołu gości, pierwsza akcja lewą stroną została zamieniona na bramkę po uderzeniu Sebastiana Sersisko. Od tego momentu gospodarze przeżywali trudne chwile, bo AKS DG-BUD Grzybowice Zabrze coraz groźniej i agresywniej atakował bramkę strzeżoną przez Tomasza Cholewczyńskiego, a tylko szczęście pozwoliło im nie stracić gola, gdy najpierw piłka uderzyła w poprzeczkę a później z linii bramkowej wybił ją Łukasz Wawrzon. Sytuacja zmieniła się w 28 minucie, w której Łukasz Wawrzon przeprowadził akcję łososi prawą stroną, dograł na lewo do Adama, a ten próbując odegrać do lepiej ustawionego Łukasza, nabił obrońcę z Grzybowic który niefortunnie skierował piłkę do swojej bramki. Po strzeleniu piątej bramki gospodarze panowali nad sytuacją, a blisko strzelenia dla nich kolejnej bramki był Arek Kurpas. W 36 minucie gdy goście postawili wszystko na jedną kartę, szybki kontratak na rzut karny po zagraniu piłki ręką zamienił Adam Golik, który pewnie wykorzystał ten stały fragment gry i było 6-1 dla FC Pub Pod Łososiem. Jednak to nie był koniec, bo na dwie minuty przed końcem Arek Kurpas dobił rywala z Zabrza mocnym strzałem po podaniu Sebastiana Kapicy!