Parasol Wrocław Goście

walkower dla gospodarzy

Krzysztof Zawadzki

09.06.2015

Sobotnim wyjazdowym zwycięstwem nad drużyną LTS Leśna mieliśmy wrócić na właściwą pozycję w tabeli, czyli drugie miejsce. Niestety z powodu braku badań lekarskich sędzia nie dopuścił do rozegrania oficjalnego meczu i mogliśmy rozegrać tylko sparing. Oczywiście nie punkty i pozycja w tabeli jest dla nas najważniejsza, więc i ten mecz jest kolejnym krokiem w rozwoju piłkarskim a końcowy wynik pokazał tylko, jak skutecznie możemy grać nawet w lekko przemeblowanym składzie. W czasie meczu nie uniknęliśmy (niestety) momentów, nad którymi próbujemy pracować szczególnie w sferze mentalnej - duża ilość niedokładności, które przydarzają się nam podczas meczów wynika nie tyle z błędów technicznych co z błędnych decyzji dotyczących sposobu i kierunku rozegrania akcji. W meczu z Leśną na szczęście takie błędy szybko tuszowaliśmy ładnymi wymianami piłki i akcjami rozgrywanymi w dobrym tempie. Przewaga naszej drużyny była widoczna przez cały mecz a dobre zawężanie pola gry utrudniało w znaczny sposób rozegranie dokładnej piłki w naszą strefę obronną. Na pewno powinniśmy jeszcze lepiej rozgrywać piłkę po przechwycie w obronie i nie dawać aż tyle swobody zawodnikom, którzy mogą oddać strzał z dystansu.

I połowa

4 min - pierwsza groźna akcja naszej drużyny. Wyprowadzamy szybką, dobrze rozegraną akcję, w której w końcowym fragmencie po zgraniu klepką pomiędzy OskaremWoźnym aPatrykiem Bodychem pierwszy z nich ma świetną sytuację, ale mocny strzał broni skuteczną interwencją bramkarz gospodarzy.

8 min - my atakujemy, a jedno dłuższe zagranie Leśnej i mogło być groźnie - świetne wyjście z bramki Daniela Tomczyka i spokój przy rozegraniu piłki powoduje, że możemy odpowiedzieć kolejną akcją.

10 min - 0:1 - GOOOL MKS PARASOL!!!!Wystarczyło (wreszcie) kilka celnych podań aby doprowadzić do dobrej sytuacji podbramkowej: po wymianie piłki po lewej stronie na przerzut na prawą doKuby Masłowskiegozdecydował sięPatryk Bodych, Kuba balansem ciała "rozbujał" obrońcę, minął go i dograł w pole karne doKrzysia Świenca- błyskawiczny strzał Krzysia przy bliższym słupku spowodował, że interwencja bramkarza była mocno spóźniona.

11 min -0:2 - GOOOL MKS PARASOL!!!!Idziemy za ciosem i to ładną akcją po prawej stronie, gdzie po dłuższej wymianie podań na akcję indywidualną po linii zdecydował sięKuba Kozaczewski, ograł dwóch zawodników i zagrał doPatryka Bodycha, Patryk przyjęciem zgubił krycie i w drugim kontakcie zagrał w pole karne doKuby Zawadzkiego, Kuba wygrał walkę o pozycję z obrońcą i ubiegając go uderzył tuż przy lewym słupku bramki.

13 min - mało zdecydowania w naszej linii obronnej powoduje, że wybijane piłki trafiają pod nogi zawodników Leśnej, kolejne takie wybicie kończy się bardzo groźnym strzałem z dystansu, które Daniel Tomczyk zbija na rzut rożny.

16 min - ponownie akcja gospodarzy przerwana czujnym wyjściem z bramki Daniela Tomczyka a po chwili przez powracającego Kubę Kozaczewskiego.

17 min - i kolejne uderzenie z dystansu zawodnika Leśnej a dużym wysiłkiem obronione przez Daniela

21 min - zaraz po wejściu na boisku ładnym podaniem popisał się Przemek Marcjan, po chwili zagrał jeszcze lepiej posyłając prostopadłąpiłkę z rzutu wolnego do uciekającego pomiędzy obrońcami Kuby Zawadzkiego. Zgubiony jeden obrońca, ale w asekuracji drugi powoduje, że Kuba musi oddać strzał z lewej nogi - mocny, jednak minimalnie niecelny.

24 min -0:3 - GOOOL MKS PARASOL!!!!trzecie podanie Przemka i tym razem efektem końcowym jest zdobyta bramka. Ale po kolei: wychodzimy wymianą piłki w środkowej strefie boiska pomiędzyKubą ZawadzkiiPrzemkiem Marcjanemi ładnym technicznym przerzuceniem piłki ponad obrońcami ponownie do Kuby, który po przyjęciu w polu karnym widząc blokującego strzał obrońcę przedłuża w prawo doOskara Wojtczaka. Ładne, mierzone uderzenie pomiędzy obrońcą a bliższym słupkiem i po raz kolejny bramkarz pozostaje bez szans na skuteczną obronę.

II połowa

33 min - pierwszą groźną akcję przeprowadzają gospodarze, w której po wrzutce z prawej strony do dośrodkowania doszedł nieatakowany przez naszych obrońców jeden z napastników. Uderzenie głową jednak bardzo niecelne.

35 min - w odpowiedzi przeprowadzamy ciekawą akcję z kilkoma zagraniami z pierwszej piłki i w efekcie końcowego sprytnego zagrania zewnętrzną częścią stopy przez Patryka Bodycha Kuba Zawadzki wbiegł w pole karne, minął obrońcę i uderzył tuż przy słupku. Tym razem bramkarz był na posterunku.

36 min - podanie Krzysia Świenca do Patryka Bodycha, który urywa się obrońcy i oddaje mocny strzał ponad bramką przeciwnika.

38 min -0:4 - GOOOL MKS PARASOL!!!! Tym razem wynik podwyższa z rzutu karnegoKuba Zawadzki. Zanim jednak do tego doszło oglądaliśmy jedną z ładniejszych akcji tego meczu: odbiórMaćka Świędrycha, który uprzedza zawodnika Leśnej i podaje doRadzia Kusiaka, Radek klepką doKuby Kozaczewskiegoa on sprytnym przyjęciem zostawia za plecami kolejnego z przeciwników i dłuższą prostopadłą piłką uruchamiaKrzysia Świencapodłączając się do akcji, co powoduje, że mamy dobrą sytuację 3 na 2. Krzysiu decyduje się jednak na dobry drybling, którym posadził na pośladki obrońcę i mamy już sytuację 3 na 1. Zanim jednak wbiegający już w pole karne Krzysiu zdołał oddać strzał czy też dograć piłkę do niepilnowanych kolegów został zaatakowany z tyłu przez powracającego obrońcę. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na rzut karny.

41 min - tym razem szybka akcja prawą stroną - Radek Kusiak wypuszcza Kubę Masłowskiego, Kuba zagrywa do Krzysia Świenca i uderzenie po dłuższym słupku - zabrakło centymetrów do kolejnej bramki.

44 min - rzut wolny z dość dużej odległości wykonuje drużyna z Leśnej, mocny strzał zbija przed siebie Daniel, do odbitej piłkidoskakujezawodnik gospodarzy i głową próbuje pokonać Daniela, druga skuteczna obrona, ale piłka ląduje pod nogą napastnika i w tym momencie sędzia odgwizduje pozycję spaloną. Wcześniej kilkukrotnie mylił się na naszą niekorzyść a tym razem nie pozwolił gospodarzom na zdobycie choćby bramki honorowej.

44 min - odpowiadamy natychmiast po wznowieniu błyskawiczną akcją: Kozak zagrywa do Masełka a Masełko po linii do Krzysia. Wrzutka na drugą stronę do Kuby Zawadzkiego, który po dryblingu uderza mocno, jednak w środek bramki.

46 min -0:5 - GOOOL MKS PARASOL!!!!Klepka z lewej strony pomiędzyKubą ZawadzkimaŁukaszem Mrozempowoduje, że za plecami Kuby zostaje dwóch zawodników Leśnej a on sam ma dużo czasu by dokładnie podać, adresatem jestKrzysiu Świenc, który dokłada ładne przyjęcie gubiące kolejnego z obrońców i soczysty strzał pod poprzeczkę.

50 min - szybka akcja Łukasza Mroza i Przemka Marcjana zakończona niecelnym uderzeniem Przemka ponad poprzeczką.

53 min - tym razem ładne podanie Oskara Wojtczaka pozwala Patrykowi Bodychowi ponownie znaleźć się w dogodnej sytuacji strzałowej - wykończenie jednak bardzo podobne do poprzedniego.

54 min - ładne zagranie Przemka Marcjana do Konrada Peszko, który sprytnie oszukał obrońcę i wyszedł na dogodną pozycję oddając mocny strzał, który z najwyższym trudem bramkarz zbił na rzut rożny.

55 min -0:1 - GOOOL MKS PARASOL!!!!błąd obrońcy, który próbuje grać powrotną piłkę do bramkarza a na to tylko czekał Oskar Wojtczak, który błyskawicznym uderzeniem uprzedził bramkarza ustalając końcowy wynik.