Piotr Szmilewski Trener bramkarzy
Łukasz Wicher Trener

Dominik Pientka

01.11.2015

Sędzią głównym pomiędzy Naprzodem Jemielnica a KS Krapkowice był Bartłmiej Zator, a jego asystentami Kamil Zator oraz Sławomir Bryś. Trener Łukasz Wicher w porównaniu z ostatnim meczem dokonał sześciu zmian. Pomiędzy słupkami stanął Sebastian Bohm. Na stoperze u boku Bartosza Brzozowskiego zagrał Paweł Kostka. Na lewej obronie wobec choroby Natana Pzybyły wystąpił Jarosław Łysoń. Powracający po absencji kartkowej Michał Gąsior zastąpił na prawym skrzydle Piotra Stoklossę. Adam Steczek wrócił do pierwszego składu posyłając na ławkę rezerwowych Piotra Szczudrawę. W ostatniej zmianie w miejsce Pawła Nowaka zagrał Jakub Mutke.

Mecz nie rozpoczął się po myśli Krapkowiczan. W 9 minucie Patryk Smykała za dyskusję z arbitrem głównym został ukarany żółtą kartką. W 15 minucie doskonałej okazji nie wykorzystał Piotr Sobota, który otrzymał prostopadłe podanie od Jarosława Wośko i uderzył wprost w bramkarza. „Żółto – niebiescy” stracili bramkę w 22 minucie, gdy piłkę w środkowej części boiska stracił Jakub Mutke, a gospodarze popędzili z zabójczą kontrą. Goście szybko doprowadzili do remisu w 26 minucie Jakub Mutke wygrał walkę w powietrzu i podał do Piotra Soboty, ten złamał do środka i zagrał prostopadle do Michała Gąsiora, który plasowanym strzałem przy dalszym słupku nie dał szans golkiperowi rywali. W 33 minucie Jakub Mukte otrzymał żółty kartonik. Kolejne minuty mijały, obie drużyny nie mogły znaleźć sposobu na podwyższenie wyniku. W pierwszej połowie nie padło więcej bramek.

Zarówno w pierwszej jak i drugiej odsłonie meczu sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Jednakże dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy dwaj defensorzy z Krapkowic nie trafili w tej samej akcji w piłkę i przejął ją  napastnik z Jemielnicy, który zagrał na lewą stronę do wbiegającego skrzydłowego, lecz jego uderzenie szczęśliwie po rykoszecie obronił klatką piersiową Sebastian Bohm. W 55 minucie w szeregach ekipy z Krapkowic nastąpiła pierwsza zmiana. Jakuba Mutke zmienił Damian Gajowy. W 59 minucie żółtą kartką ukarany został Bartosz Brzowoski. Chwilę później Patryka Smykałę zmienił Dawid Dahms. Ostatnią żółtą kartką w ekipie gości został ukarany Dawid Dahms. Gospodarze napędzili strachu rywalom w 77 minucie, gdy po rzucie rożnym ich zawodnik po główce ostemplował poprzeczkę bramki, a wybitą piłkę z pola karnego bez zastanowienia uderzył minimalnie obok słupka zawodnik stojący na przedpolu. W 78 minucie doszło do podwójnej zmiany. Z placu gry zeszli Adam Steczek i Jarosław Wośko, a w ich miejsce zameldowali się Adam Gondek i Paweł Nowak. Na 10 minut przed upływem regulaminowego czasu gry Piotr Sobota próbował indywidualnej akcji, lecz bramkarz w porę skrócił kąt i wybronił uderzenie naszego skrzydłowego. W 85 minucie potężnym strzałem z okolic 25 metra popisał się jeden z zawodników z Jemielnicy. Sebastian Bohm sparował strzał przed siebie, a dobitkę nadbiegającego piłkarza zablokował Jarosław Korbiel. W ostatniej akcji meczu zwodnicy z Jemielnicy zdobyli bramkę na 2:1.