Adam Gadacz Trener
Stanisław Kołodziejczyk Kierownik drużyny

Tęcza

17.08.2015

Pierwsza kolejka sezonu już za nami. Piłkarze Tęczy pojechali do Stronia Śląskiego, by zmierzyć się z miejscowym Kryształem.

Piłkarze Tęczy zainaugurowali rozgrywki następującym składem :

Szuber - P. Janowski, P. Wojciaczyk, Ł. Janowski (Kawałkowski), Grabowski - Szwiec, Śliwiński - Mastalerz, Czech (G. Janowski), Fuss (Kot) - T. Wojciaczyk

Mecz zaczął się dla nas bardzo źle, bo już w 4 minucie straciliśmy gola - po dośrodkowaniu w polu karnym dobrze odnalazł się Kowalewski i z pięciu metrów strzałem pod poprzeczkę wpakował piłkę do siatki. Przez pierwszą połowę piłkarze ze Stronia przeważali, czego efektem była druga bramka dla nich po 30 minutach gry.

Tęcza na drugą połowę wyszła bardziej zmotywowana i efektem tego było kilka sytuacji bramkowych, niestety swoich okazji nie wykorzystali Szwiec i Wojciaczyk. Chęci na dobry wynik jednak zmalały, gdy sędzia podyktował wątpliwy rzut karny dla Kryształu i pokazał żółtą kartkę Kawałkowskiemu. Chwilę później Szwiec również otrzymał kartkę. Kwadrans przed końcem meczu gospodarze wykorzystali drugi rzut karny i ustalili wynik spotkania na 4:0.

Wynik niestety nie jest powodem do radości, ale to dopiero pierwszy mecz sezonu drużyny, w której doszło do wielu personalnych zmian i potrzebuje czasu na zgranie. Przeciwnik był wymagający i można było przewidzieć, kto wygra mecz, ale piłkarze Tęczy pokazali dużo walki na boisku.

Za tydzień do Ścinawki przyjeżdża drużyna z Łomnicy - zapraszamy na mecz w niedzielę o 17.