Autor:

Orzeł

Utworzono:

23.08.2015

A-klasa znów zawitała w Piławie Dolnej i miejmy nadzieję, że na dłużej. Przed meczem otrzymaliśmy puchar za awans do A-klasy. Po pierwszym meczu wszyscy czekali na to, jak się zaprezentuje nasza drużyna na własnym boisku. W 11 min. w polu karnym faulowany był Sułkowski i sędzia wskazał na 11 metr. Gola z rzutu karnego zdobył Przemysław Rosolik 1:0. Po tym golu w meczu był pewien przestój. Dopiero między 35 a 40 min. nasz zespół stworzył dwie całkiem niezłe sytuacje. Najpierw obok bramki uderzał Juraszek a następnie mocny strzał oddał Błażkiewicz ale bramkarz był górą i wyłapał piłkę. W pierwszej połowie to my kontrowaliśmy grę i nie było widać, który z zespołów jest benijaminkiem. Na początku drugiej połowy do głosu doszli goście i stworzyli sobie świetną okazję. Napastnik minął bramkarza i miał przed sobą pustą bramkę, jednak jego strzał w ostatniej chwili zablokował Błażkiewicz. W 65 min. Sułkowski minął obrońcę i oddał strzał ale po raz kolejny bramkarz był górą. W kolejnym fragmencie gra się wyrównała i Uciechów stworzył kilka okazji do wyrównania. Jednak żadna z nich nie była klarowna. W 81 min. akcję przeprowadzili nasi rezerwowi, którzy pojawili się chwilę wcześniej na placu gry. Kuźniarski zagrał prostopadłą piłkę do Piaseckiego, który wyprzedził obrońcę i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza ustalając wynik spotkania na 2:0. W 87 min. dwaj gracze Uciechowa zostali ukarani czerwonymi kartkami za kwestionowanie decyzji sędziego. Mimo przewagi zawodników nie zdobyliśmy już gola. Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Należy pogratulować nowemu trenerowi skuteczności ale prawdziwy sprawdzian czeka nasz zespół w następnej kolejce kiedy to podejmować będziemy Niemczankę.