Jedność Siemianowice Śląskie - GKS Katowice

Mateusz Jurasz Trener

AC1974

06.09.2015

Dnia 30 sierpnia zespół GieKSy Katowice 2003 zainaugurował ligowe rozgrywki w sezonie 2015/16. Przeciwnikiem Naszego zespołu była drużyna Jedność Siemianowice.

Już od pierwszych minut całkowicie zdominowaliśmy mecz. Rywal cofnięty był w okolice swojego pola karnego i przez wysokipressingz naszej strony miał ogromne problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy. Natomiast GieKSa po szybkim odbiorze piłki rozgrywała szybkie i dokładne akcje i stwarzała sobie bardzo dużą ilość sytuacji strzeleckich. 15 z nich zakończyło się bramkami Naszej Drużyny. Wynik mógł być jeszczewyższy jednak przy wielu strzałach zabrakło dokładności.

"Mecz zdecydowanie pod Nasze dyktando. Dzięki dobremu, wysokiemu pressingowi szybko odbieraliśmy piłkę i mądrze ją rozgrywaliśmy. Nasze dwójkowe i trójkowe akcje naprawdę mogły się podobać.Cieszy mnie fakt, że moi zawodnicy nie zlekceważyli rywala i od początku do końca grali skoncentrowani na 100%. Mimo wysokiego zwycięstwa,nadal musimy pracować nad skutecznymi, celnymi strzałami, ponieważ wiele dogodnych sytuacji zmarnowaliśmy. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z moich zawodników. Trzeba mieć jednak świadomość, że rywal nie był z najwyższej półki, dlatego nie możemy popadać w samozachwyt lecz dalej ciężko pracować" - Mateusz Jurasz (Trener GieKSy 2003)