GKS Katowice Gospodarze

Mateusz Jurasz Trener

AC1974

06.09.2015

W dniu 06.09.2015 na boisku Kolejarz Katowice zespół GieKSy 2003 pewnie pokonał zespół Wyzwolenia Chorzów 14-1.

Nasz zespół przez cały mecz znacznie dominował. Tak jak we wcześniejszym meczu wysoki pressing pozwolił odbierać piłki na połowie przeciwnika dzięki czemu stworzyliśmy sobie wiele sytuacji podbramkowych. Ostatecznie GieKSa zdobyła14 bramek. Wynik mógł być znacznie wyższy jednak w bramce dobrze spisywał się bramkarz Wyzwolenia.

Początek pierwszej połowy to świetna gra GieKSy.Już po 18 minutach gry prowadziliśmy5:0.Spowodowało to jednak lekkie rozluźnienie w Naszych szeregach i po długim wybiciu bramkarza gości i błędzie Naszej obrony i bramkarza straciliśmy bramkę. Końcówka 1 części to głównie utrzymywanie się przy piłce i niewykorzystane sytuacje bramkowe GieKSy.

Druga połowa to pewna gra wszystkich formacji. W defensywie uniknęliśmy błędów a w ofensywie raz po raz zaskakiwaliśmy dobrym, szybkim rozegraniem. W tej części rozpędzeni zawodnicy GieKSy wpakowali piłkę do bramki aż 9-krotnie.

"W dzisiejszym meczu dobrze rozgrywaliśmy piłkę. Moi zawodnicy byli bardzo ruchliwi, dobrze szukali wolnych przestrzeni na boisku gdzie można było rozprowadzić akcję. Jestem bardzo zadowolony z trójkowych akcji, które ćwiczyliśmy ostatnio na treningach. Były one rozegrane z dużą dokładnością i przyniosły nam dzisiaj wiele bramek. Cieszę się, że zawodnicy realizują założenia meczowe i umiejętnie korzystają z tego co ćwiczymy. Z meczu na mecz wygląda to co raz lepiej. Przed Nami kolejne dni pracy, aby utrzymać obecną dyspozycję w kolejnym meczu ligowym, który już w najbliższy czwartek"-trener GieKSy Mateusz Jurasz