Jacek Radgowski Trener

Kaszowiak

01.05.2016

Sokół gromi Szczytkowice

W niedzielę 1 maja Sokół Kaszowo pokonał 10:0 LZS Szczytkowice w meczu 19 kolejki trzebnickiej klasy C. Gole dla naszej drużyny strzelali: Jacek Biernat 4, Tomasz Kiszczak 3, Maciej Balwar 2, Krystian Bielak 1.

Rywalem Sokoła Kaszowo w niedzielnym meczu był LZS Szczytkowice, który przed spotkaniem z nami zajmował 9 miejsce w trzebnickiej klasie C. Nasz zespół był bez wątpienia dużym faworytem spotkania. W końcu Szczytkowice w tym sezonie wszystkie swoje wyjazdowe mecze kończyły porażką. Ponadto w pierwszym pojedynku obydwu drużyn jesienią Sokół pokonał na wyjeździe Szczytkowice aż 7:0.
Przewidywania te sprawdziły się na boisku. Już w 8 minucie Sokół objął prowadzenie w meczu 1:0. Po wyrzucie z autu Krystiana Zbieranta piłkę głową przedłużył Tomasz Kiszczak. Futbolówka trafiła do Krystiana Bielaka, który z bliska pokonał golkipera Szczytkowic. Więcej bramek w pierwszej połowie nie padło, choć nasi piłkarze mieli aż 7 bardzo dobrych okazji do strzelenia gola. Dość powiedzieć, że w 17 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Krystian Bielak, którego strzał przy słupku wybronił bramkarz. Generalnie festiwal nieskuteczności, który miał miejsce od 8 do 45 minuty najlepiej zapić i zapomnieć.
Druga połowa wyglądała już o wiele lepiej. W 50 minucie gola na 2:0 pięknym uderzeniem z 12 metrów zdobył Maciej Balwar, któremu podawał Krystian Wawrzyniak. W 53 minucie było już 3:0 po bramce strzelonej z 7 metrów przez Jacka Biernata. W 60 minucie padł gol na 4:0 po najpiękniejszej akcji meczu. Jacek Radgowski krótko rozegrał piłkę z rzutu rożnego do Krystiana Wawrzyniaka, który znalazł w polu karnym Tomasz Kiszczaka. Nasz napastnik zdobył bramkę precyzyjnym strzałem. W 62 minucie Krystian Wawrzyniak wypuścił sam na sam z bramkarzem Tomasza Kiszczaka, który minął golkipera gości i wpakował piłkę do pustej bramki na 5:0. W 70 minucie kolejną bramkę na 6:0 po tzw. centrostrzale zdobył Tomasz Kiszczak notując hattricka klasycznego. Wcześniej Tomkowi podawał Maciej Balwar. W 75 minucie po zagraniu z prawej strony Artur Balwar w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza, na szczęście uderzenie brata dobił stojący na 15 metrze Maciej Balwar i było 7:0. W 77 minucie Tomasz Kiszczak podał do Jacka Biernata, który w sytuacji sam na sam zdobył bramkę na 8:0. W 78 minucie padła bramka na 9:0. Jacek Radgowski idealnym podaniem obsłużył Jacka Biernata i ten precyzyjnym uderzeniem zdobył gola. Festiwal strzelecki w 83 minucie zakończył Jacek Biernat, któremu podawał Tomasz Kiszczak. Ostatecznie mecz ze Szczytkowicami zakończył się wysokim zwycięstwem naszej drużyny 10:0.
Znakomity mecz wyszedł zwłaszcza czterem naszym zawodnikom. Oto ich statystyki: Jacek Biernat (4 gole), Tomasz Kiszczak (3 gole i 3 asysty), Krystian Wawrzyniak (3 asysty), Maciej Balwar (2 gole, 1 asysta).