60'

Maciej Wrona Trener

Krzysztof Zawadzki

26.08.2014

W bardzo trudnych warunkach przyszło nam rozegrać spotkanie z Lotnikiem Twardogóra. Padający non stop deszcz i grząskie boisko, na którym piłka często zatrzymywała się w kałużach spowodowało, że wynik może być różny i wcale nieadekwatny do poziomu drużyny. Dlatego też trudno jest mówić po takim meczu o tym czy drużyna grała źle czy dobrze, czy dobrze wypełniała założenia taktyczne, czy w końcu popełniała błędy wynikające z braku koncentracji czy też z powodu stanu murawy. Dlatego też po takim meczu skupięsię głównie na minirelacji a chłopakom gratulacje za pierwsze 20 minut i walkę w całym spotkaniu.

2 min - w niegroźnej sytuacji Mateusz Boksa mija się z piłką i napastnik Lotnika znajduje się przed pustą bramką. Kąt i uderzona piłka po ziemi wzdłuż bramki powoduje, że wynik nie ulega zmianie.

4 min - walczymy zdecydowanie o piłkę, obrońcy gości wybijają przed siebie a Przemek Marcjan z pierwszej piłki zagrywa ponownie przed pole karne do Patryka Bodycha. Ładne uderzenie i piłka po rękach bramkarza zmierza do bramki i zaraz zatrzymuje się w kałuży.

7 min - Lotnik atakuje - słaba wrzutka w pole karne, z piłką mija się dwóch zawodników gości, Mateusz nie łapie piłki a próbę strzału blokuje Arek Michalak

9 min - ofensywna akcja Błażeja Świątko - zgranie z Kubą Masłowskim, klepka i Błażej znajduje się w polu karnym, przy strzale jest jednak zdecydowanie zaatakowany przez obrońcę. Wg mojej (obiektywnej) oceny powinien być faul i rzut karny.

11 min - rzut wolny spod własnego pola karnego wykonuje Arek Michalak, długa piłka mija obrońców, kozłuje i ucieka pod interweniującym bramkarzem, do piłki dopada Kuba Zawadzki i uderza z lewej nogi do pustej bramki... piłka jednak toczy się po murawie i zatrzymuje w kałuży na linii bramkowej a obrońca wybija ją bez namysłu na rzut rożny.

14 min - dłuższe podanie Kuby Zawadzkiego i Patryk Bodych znajduje się w pobliżu bramki, strzał lewą nogą z ostrego konta i piłka ląduje na bocznej siatce

20 min - dynamiczna akcja Błażeja Świątko, który uprzedza obrońcę i dośrodkowuje piłkę po ziemi, obrońca próbuje wybić piłkę, jednak tak po kilku metrach zatrzymuje się w wodzie, dopada do niej Kuba Masłowski i strzałem z lewej nogi próbuje pokonać bramkarza. Bardzo dobra interwencja bramkarza ratuje gości przed stratą bramki

22 min - GOOOL MKS! rzut wolny prawie z połowy boiska wykonuje Arek Michalak, uderzenie w kierunku bramki, piłka ociera się jeszcze o głowę obrońcy i bramkarz bez szans 1:0!!!

27 min - GOOOL MKS!!! akcję rozpoczyna przejęcie piłki po wybiciu przez bramkarza przez Przemka Marcjana i zgranie z powietrza do Konrada Peszko, ten ładnym zwodem ogrywa obrońcę gości i zagrywa w pole karne do wbiegającego Łukasza Mroza, przyjęcie, strzał i wygrywamy 2:0!!!

29 min - rzut rożny - zbyt pasywna postawa w polu karnym a zawodnicy wyżsi od naszych najwyższych o co najmniej pół głowy. Niestety - 2:1

30 min - wybicie piłki przez obrońcę Lotnika aż pod nasze pole karne, Mateusz po raz drugi w meczu nie trafia czysto w piłkę, dopada do niej napastnik gości i tym razem już się nie myli - 2:2.

II połowa

32 min - rzut wolny z dogodnej pozycji wykonuje Konrad Peszko, dobre uderzenie piłka ląduje jednak na poprzeczce.

34 min - ładna wymiana podań - szczególnie jak na tak trudne boisko - pomiędzy Konradem Peszko i Krzysiem Świencem, który odgrywa klepką Konradowi a ten również z pierwszej piłki zagrywa na 10 metr do nie pokrytego Piotrka Kopcia - strzał z lewej nogi jednak bardzo niecelny

34 min - wybitą z tzw piątki piłkę przecina Radziu Kusiak, w środku nie ma nikogo z naszych, więc Lotnik kontynuuje akcję, pierwsza w meczu tak płynna wymiana podań po stronie gości jednak ostatnie podanie było do będącego już na spalonym napastnika. Sędzia stojący w pobliżu linii środkowej nie ma szans aby ocenić taką sytuację prawidłowo, spalony a więc i błąd niewielki, jednak to my tracimy bramkę...2:3

38 min - tym razem szczęście uśmiechnęło się do nas - prostopadłe podanie do wychodzącego środkowego napastnika (znowu niewielki, ale jednak spalony), ten uderza po ziemi a piłkę z pomocą kałuży na linii bramkowej zatrzymuje Radziu Kusiak

39 min - tym razem już wyraźny ok 2 metrowy spalony, sędzia znowu puszcza grę, na szczęście po strzale piłka zostaje między nogami interweniującego Arka Mikołajczyka

40 min - sędzia nadal śpi - kolejny spalony, sytuację wyjaśnia jednak wyjście z bramki Arka Mikołajczyka

42 min - kolejny spalony... to już przesada - strzał napastnika zbyt lekki ipewna obrona Arka

44min- błąd defensywy podobny do tego z Oleśnicy - ograny przy linii końcowej Arek, następnie Radek i bierna postawa Oskara dają w efekcie stratę kolejnej bramki.2:4

45 min - akcja środkiem Lotnika, zdecydowane wyjście z bramki Arka Mikołajczyka utrudnia wykończenie akcji a zgraną do środka piłkę ostatecznie na rzut rożny wybija Arek Michalak

46 min - akcja gości, krótkie zgranie i strzał - parada Arka na bramce, więc wynik bez zmian

48 min - rzut rożny dla Lotnika i poprzeczka po strzale głową

49 min - sytuacja kontrowersyjna, choć możliwa jest właściwa interpretacja sędziego (o ile w ogóle to tak oceniał) - piłka zagrywana jest do stojących na wyraźnym spalonym dwóch zawodników Lotnika, piłka po drodze przechodzi po głowie próbującego interweniować Przemka i w efekcie dociera jednak do napastnika, który ma przed sobą tylko bramkarza.2:5

52 min - długie podanie Przemka Marcjana i Konrad Peszko ucieka obrońcy, zostaje jednak sfaulowany przed polem karnym, zawodnik otrzymuje 2 min kary a Przemek wykonuje rzut wolny. Piłka ponownie uderza w poprzeczkę, tym razem jednak spada na przedpole bramkowe spóźniamy się jednak z dobitką

55 min - ładne zejście do środka Przemka Marcjana i strzał z dystansu zewnętrznym podbiciem, bramkarz nie popełnia błędu i zbija piłkę na rzut rożny. Po rzucie rożnym uderzenie głową Przemka mija słupek bramki...

56 min - wybicie od bramki gości przejmuje Krzysiu Świenc i zagrywa do Piotrka Kopcia,błąd obrońcy Lotnika, z którym Piotrek wygrywa przebitkę i sytuacja sam na sam z bramkarzem... strzał jednak niecelny.