60'

Maciej Wrona Trener

Krzysztof Zawadzki

26.08.2014

W czwartek 19.06 drużyna MKS Parasol rozegrała zaległy mecz z zespołem FC Academy Wrocław. Spotkanie rozpoczęło się w samo południe i momentami odnosiło się wrażenie, że przebiegało w rytmie odbywających się w tym dniu procesji. Przewaga naszego zespołu była znacząca, jednak jeżeli ktoś myślał, że mecz się wygra bez strzelania bramek to się mylił:) Rywale okazali się drużyną znacznie lepszą od tej, z którą zmierzyliśmy się jesienią, bardziej zdeterminowaną, walczącą o każdą piłkę, dobrze funkcjonowało podwajanie przez co każde zwolnienie akcji powodowało, że trzeba było pokonać co najmniej dwóch zawodników.

Patrząc jednak na naszą grę, to w sytuacji, kiedy większość drużyny ma przekonanie, że prędzej czy później bramki dla nas padną trudno jest oceniać i pisać o nie najlepszej grze. To dzisiaj będzie trzeba dać z siebie znacznie więcej, aby osiągnąć pozytywny wynik.

Relacja szczegółowa:

I połowa

1 min - wybitą od bramki piłkę przejmuje Patryk Bodych i zagrywa pomiędzy nogami obrońcydo wychodzącego Kuby Zawadzkiego - uderzenie w długi róg, jednak bramkarz na posterunku. Do odbitej przez niego piłki doskakuje jeszcze Kuba Masłowski, jednak trudno zmieścić mu piłkę obok bramkarza

2 min - świetna akcja Błażeja Świątko, który otrzymuje sprytne podanie od Przemka Marcjana, zabiera się z piłką i wchodzi pomiędzy trzech obrońców, przy wykończeniu zabrakło precyzji i piłka otarła się tylko o słupek

4 min - ładny przerzut Patryka Bodycha do Kuby Masłowskiego, podanie Kuby do obiegającego go Błażeja i strzał z ostrego kąta - a można było odegrać do Kuby lub dograć wchodzącemu na długi słupek Przemkowi...

4 min - strzał z dystansu Arka Michalaka - bramkarz na miejscu

7 min - ponownie w pole karne gości wpada Błażej Świątko i ponownie próbuje zakończyć akcję samemu - piłka przechodzi wzdłuż bramki

9 min - GOOOL Parasol!Po krótkim okresie chaosu na boiskuPatryk Bodychzagrywa na wolne pole doKuby Masłowskiegoa on mając przed sobą tylko bramkarza ze spokojem pakuje piłkę obok słupka bramki. 1:0

10 min - GOL FC Academy! Rozpoczęcie ze środka po straconym golu przez drużyną FC i mija zaledwie 13 sek, w których popełniamy przynajmniej kilka błędów - brak słów... Efekt końcowy: faul Oskara Woźnego w polu karnym a przy rzucie karnym Mateusz Boksa był bez szans. 1:1.

14 min - ponowne złe wyprowadzenie piłki od bramki przez FC wykorzystuje Masełko, który odbiera obrońcy piłkę i znajduje się na w sytuacji sam na sam z bramkarzem - tym razem zabrakło zimnej krwi a piłka po poprzeczce wyszła poza boisko

16 min - widząc problemy przeciwnika przy wyprowadzaniu piłki wysoko atakujemy i kolejny raz odbieramy piłkę a konkretnie robi to Kuba Masłowski i ogrywając obrońcę wrzuca na "długi słupek" do nadbiegającego Kuby Zawadzkiego, mierzone uderzenie z powietrza zatrzymuje się na słupku bramki i wychodzi w pole, dobitka Patryka już niecelna. I nie wiadomo czy cieszyć się ze stwarzanych sytuacji czy też martwić z tak wielu niewykorzystanych a do końca meczu jeszcze daleko...

17 min - na akcję indywidualną decyduje się Radek Kusiak, mija 4 zawodników i zagrywa do Kuby Masłowskiego, strzał z ostrego kąta w "krótki róg" przy dobrze ustawionym bramkarzu nie mógłprzynieść prowadzenia. Do rzutu rożnego podchodzi Kuba Zawadzki - na pierwszą "wrzutkę" nikt nie wchodzi i piłka wraca do Kuby, zwód i wrzutka tym razem na "długi słupek" - główkuje Radziu Kusiak, po główce kozioł i piłka przechodzi nad poprzeczką

24min - GOOL Parasol!!! Nasza przewaga jest coraz bardziej wyraźna, akcje podbramkowe mamy jedną po drugiej, ale albo obijamy bramkarza, albo słupek, albo kolegę z drużyny czy w końcu nie trafiamy w ogóle w nic (pominę również wykonawców:) ). Gdy nic nie wpada po dobrych akcjach czasami wpadnie "z niczego". Tym razem z rożnego dośrodkowujeKonrad Peszko, wrzutka na krótki słupek aBłażej Świątkow ekwilibrystyczny sposób kieruje piłkę w stronę bramki - bramkarz zaskoczony i piłka po jego rękach wpada do bramki. 2:1.

29 min - GOOOL Parasol!!!Piłkę w środku pola odbiera (po swoim złym podaniu)Oskar Woźnyi zagrywa na lewo doKonrada Peszko, balans do środka i mocne uderzenie obok słupka - bramkarz bezradny. 3:1.

II połowa

41 min - GOOOL Parasol!!!Na bramkę czekaliśmy jeszcze dłużej niż w pierwszej połowie, co gorsze klarownych sytuacji podbramkowych też nie było. W końcu na strzał z dystansu zdecydował sięPrzemek Marcjan, piłka nieprzyjemnie opadała tuż przed bramkarzem co utrudniło mu skuteczną interwencję a odbitą od niego piłkę pewnie do siatki skierowałPiotrek Kopeć. 4:1

42 min - GOOOL Parasol!!!Tym razem na bramkę czekaliśmy niespełna minutę: dobre podanie od Oskara Woźnego otrzymał po lewej stronieKonrad Peszko, nie kombinując wrzucił z pierwszej piłki lewą nogą, obrońca miną się z piłką a do bramki z bliskiej odległości wbił jąŁukasz Mróz. 5:1.

44 min - jeszcze jedna dobra akcja Konrada, który otrzymuje długie podanie od Arka Michalaka, wbiega przed obrońcę i zagrywa na 6 metr do Piotrka Kopcia - uderzenie jednak niecelne

47 min -GOOOL Parasol!!!Bramkarz wyrzuca piłkę wprost pod nogiŁukasza Mroza, techniczny strzał i piłka wpada za kołnierz bramkarzowi. 6:1

49 min -GOOOL Parasol!!!Kopia akcji z 42 min - Oskar wypuszcza Konrada a on wrzuca z pierwszej na przedpole bramki doPiotrka Kopcia, uderzenie mocne, ale w środek bramki i bramkarz "paruje" piłkę pod swoje nogi, dopada do niejKrzysiu Świenci próbuje minąć bramkarza, chwila w zwarciu a gdzie dwóch się bije...Piotrekdopada do piłki i pakuje ją do pustej bramki. 7:1

58 min -GOOOL Parasol!!!Wynik ustalaArek Michalakzdobywając bramkę po podaniuKuby Zawadzkiego. 8:1