Bielawianka Bielawa - MGKS Moto - Jelcz Oława

Marcin Dymkowski Trener

Dominik C

12.05.2015

BIELAWIANKA BIELAWA - MKS OŁAWA 0:1 (0:1)
BRAMKA: Mateusz Prusak 45

Podopieczni Marcina Dymkowskiego zwyciężyli w meczu z bezpośrednim rywalem o utrzymanie - Bielawianką Bielawa. Wyszliśmy na prowadzenie po golu Mateusza Prusakaw doliczonym czasie gry pierwszej połowy po błędzie golkipera z Bielawy. Nasza drużyna od 58. minuty grała w osłabieniu,kiedy to drugą i w konsekwencji czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką dostał Dawid Kowalik. Warto dodać że Radosław Florczyk obronił rzut karny!

Na początku spotkania groźny strzał z 20 metrów oddał Rafał Kohut, jednak jego uderzenie obronił Krzysztof Słonecki, choć nie bez trudu. Kolejne minuty to głównie gra w środku boiska, bez klarownych sytuacji obu ekip. Potem Janusz Kaczmarek dośrodkował w pole karne z lewego skrzydła, jednak piłkę wyłapał Radosław Florczyk. Kilka minut później ten sam zawodnik uderzył zza pola karnego jednak minimalnie nad bramką MKS. W odpowiedzi przed polem karnym Bielawianki z prawego skrzydła Lucjan Zieliński podał do Pawła Garygi, który oddał mocny strzał z 16 metrów piłka jednak zablokował Michał Łaski. Chwilę później po zamieszaniu podbramkowym Rafał Kohut uderzył z 12 metrów wprost w interweniującego golkipera Bielawianki.W ostatniej akcji pierwszej połowy MKS egzekwował rzut z autu na wysokości pola karnego gości, piłkę otrzymał Garyga, który dorzucił piłkę w pole karne do której wyszedł Słonecki, ale interweniował w taki sposób że wybił ją przed siebie, a do bezpańskiej piłki dobiegł Mateusz Prusak, który dał prowadzenie gościom.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Zieliński zagrał na prawe skrzydło do Kohuta, który wbiegł w pole karne, ale jego strzał z ostrego kąta przeszedł tuż nad bramką Słoneckiego. W 58 minucie po uderzeniu piłki głową w polu karnym MKS przez zawodnika gospodarzy, trafiła ona w rękę Dawida Kowalika, sędzia bez zawahania pokazał na jedenasty metr i ukarał oławskiego stopera żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Do jedenastki podszedł Seweryn Ślepecki, który podczas wykonywania rzutu karnego zatrzymał się i umieścił piłkę w siatce po rękawicy Florczyka, arbiter jednak nakazał powtórzyć stafy fragment gry, a zawodnik Bielawy otrzymał żółty kartonik. Przy ponownie wykonywanym karnym Ślepecki uderzył silnie, ale kapitalną interwencją popisał się Florczyk. Od tej pory gospodarze bardzo mocno naciskali na oławską obronę.W 64 minucie Daniel Chęciński uderzył z 20 metrów, ale piłkę spokojnie obronił Florczyk. Kilka minut później w zamieszaniu podbramkowym w polu karnym MKS, pierwszy strzał zawodnika gospodarzy broni Florczyk, jednak przy dobitce Szymona Radziszewskiego z najbliżej odległości nie miał on szans, jednak na szczęście gości, był on na pozycji spalonej.W kolejnej akcji Chęciński dośrodkowuje w pole karne do Dawida Włodka, jednak jego strzał głową z 10 metrów był niecelny. W odpowiedzi Paweł Skorupa, będąc na lewym skrzydle dośrodkował w pole karne, jednak zbyt mocno i piłkę wybili obrońcy z Bielawy. Pod koniec meczu gospodarze egzekwowali rzut rożny po którym głową w stronę bramki uderzył napastnik Bielawianki, jednak z linii bramkowej piłkę wybił Marcin Musiał, jednak według zawodników gospodarzy piłka wpadła całym obwodem do bramki MKS. Sędzia jednak gola nie uznał i graliśmy dalej. W doliczonym czasie gry groźny strzał po ziemi z 20 metrów oddał Sławomir Orzech, piłka jednak o milimetry minęła słupek bramki Florczyka.

BIELAWIANKA BIELAWA: 12. Krzysztof Słonecki - 6. Sławomir Orzech, 3. Michał Łaski , 5. Adrian Morasz, 19. Łukasz Łużny - 11. Marcin Kopeć  (90' 2. Kamil Szydłowski), 13. Adrian Niewiadomski  - 17. Piotr Prokop (68' 15. Szymon Radziszewski), 4. Seweryn Ślepecki  , 8. Janusz Kaczmarek (68' 7. Dawid Włodek) - 18. Daniel Chęciński

MKS OŁAWA: 22. Radosław Florczyk  - 2. Kamil Dołgan, 4. Dawid Kowalik , 5. Radosław Krzyśków, 20. Łukasz Orzechowski (80' 18. Marcin Musiał)- 8. Norbert Pierzga, 12. Mateusz Kluzek - 10. Lucjan Zieliński, 7. Paweł Garyga, 16. Mateusz Prusak (70' 14. Paweł Skorupa)- 19. Rafał Kohut

ŻÓŁTE KARTKI: Dawid Kowalik (14, faul; 58, zagranie piłki ręką) - Marcin Kopeć (51, faul), Daniel Chęciński (55, faul), Seweryn Ślepecki (59, niesportowe zachowanie), Michał Łaski (74, faul),Adrian Niewiadomski (83, faul)

CZERWONA KARTKA: Dawid Kowalik (58, druga żółta kartka)