Maciej Wrona Trener
Krzysztof Zawadzki Drugi trener

Krzysztof Zawadzki

07.10.2014

Kolejna piłkarska środa i kolejny mecz Kadry I MKS Parasol nie możemy zaliczyć do udanych. Tym razem przeciwnikiem była drużyna Silesii Wrocław-Gaj, drużyna absolutnie w naszym zasięgu a jednak po nie najgorszym początku zaczynamy popełniać banalne błędy w obronie i tracimy kolejne bramki. Kolejny materiał do analizy, kolejne doświadczenia, z których należy wyciągnąć właściwe wnioski i po 1,5-tygodniowej przerwie wrócić do gry, którą tak chwaliliśmy po wielu innych meczach.

Z braku czasu dokończenie tej relacji z małym opóźnieniem...

I połowa

4 min - po ładnej akcji indywidualnej Kuby Masłowskiego i podaniu do Błażeja Świątko obrońca wyjaśnia sytuację wybiciem na rzut rożny, Wrzutka Kuby Zawadzkiego i bramkarz zbija piłkę wprost pod nogi Błażeja, na opanowanie piłki było za mało czasu i padła ona ponownie łupem bramkarza. W odpowiedzi Silesia przeprowadza akcję po wybiciu przez bramkarza Radziu Kusiak trafia piłką w napastnika a on wypuszcza lewą stroną kolegę, szybki powrót Radka, który blokuje strzał a piłka przechodzi nad poprzeczką.

7 min - GOL SILESIA - gol, można powiedzieć z niczego - długie wybicie piłki przez Silesię bez problemu opanowuje Mateusz Boksa i trochę mało precyzyjnie zagrywa do Radka Kusiaka, złe przyjęcie w środku pola powoduje stratę i piłka zostaje zagrana tym razem do wychodzącego z prawej strony zawodnika. Wrzutkę w pole karne próbuje przeciąć Arek Michalak, tak jednak nieszczęśliwie, że piłka ląduje w naszej bramce.

8 min - przeprowadzamy kolejną akcję - tym razem po zgraniu Krzysia Świenca z Patrykiem Bodychem Krzysiu wypuszcza Kubę Masłowskiego. Wrzutkę Kuby blokuje w ostatniej chwili obrońca. Rzut rożny ponownie zostaje wybity przez bramkarza, tym razem dalej od bramki i pod nogi Patryka Bodycha. Patryk próbuje strzelać, ale ze strzału wychodzi idealne podanie do stojącego 4 m przed pustą bramką Kuby Masłowskiego... niestety strzał Kuby przechodzi ponad bramką

10 min - najpierw dobrym wyjściem z bramki Mateusz Boksa zatrzymuje nogą akcję gospodarzy a po chwili mamy kolejną świetną okazję do wyrównania. Tym razem super podaniem prostopadłym Kuba Zawadzki wypuszcza rozpędzonego Krzysia Świenca. O spalonym pomimo sugestii trenera Silesii nie ma mowy a wydaje się, że do skutecznego zakończenia akcji pozostaje bardzo niewiele... niestety złe przyjęcie powoduje, że piłka ląduje w rękach bramkarza.

15 min - GOOOL PARASOL!!!! wysoki pressing i kilkukrotne odzyskiwanie piłki kończy się wywalczeniem rzutu rożnego wykonywanego tym razem z lewej strony. Nos trenera, sugestia zagrania niskiej piłki i Kuba Zawadzki zakręca piłkę za pierwszy słupek bramki. Obrońca próbuje jeszcze interweniować, ale piłka przechodzi tylko po jego nodze i wpada tuż przy słupku.1:1

Z powodów technicznych dalsza część relacji nie została utrwalona. Nie będę już powtarzał raz zrobionej pracy, skoncentruję się tylko na sytuacjach, w których padały gole:

21 min - GOL SILESIA - po rzucie rożnym przegrywamy przebitkę i obrońcy Silesii wybijają piłkę byle dalej od bramki. Przejmuje ją jeden z zawodników gospodarzy i ucieka lewą stroną Radziowi Kusiakowi, z asekuracją spieszy Arek Michalak, ale również nie przerywa akcji a rywal zagrywa piłkę do środka do nabiegającego kolegi. Wykończenie akcji to w tym przypadku tylko formalność. 2:1

27 min - złe podanie Mateusza do Patryka Bodycha i napastnik gospodarzy przejmuje piłkę. Wykończenie akcji podobne do tego z przed 6 minut - zagranie do środka i strzał do pustej bramki. 3:1.

II połowa

42 min - GOL SILESIA - słabe 12 min z obu stron, chociaż to my byliśmy dwukrotnie w pobliżu bramki rywala. Po zagraniu ręką Filipa Karysia gospodarze wykonują rzut wolny, pierwsze uderzenie zostało odbite przez mur, poprawka dużo lepsza i Mateusz Boksa zmuszony do interwencji. Zbicie do boku, ale zbyt krótkie i najszybszy przy piłce był zawodnik Silesii. 4:1

53 min - GOOL PARASOL!!! Krzysiu Świenczagrywa bardzo dobrą piłkę pomiędzy obrońcami zza pleców których wyskoczył rozpędzony Błażej Świątko. Do piłki wyszedł również bramkarz, ale po krótkim zwarciu większym sprytem okazał się Błażej, który szybciej podniósł się z murawy i zdołał uprzedzić obrońców i strzelić dopustej bramki.4:2

57 min - GOL SILESIA - przegrany pojedynek przy prawej linii i brak zdecydowania naszych zawodników w przerwaniu akcji powodują, że zawodnik Silesii mija kilku z naszych i próbującego interweniować na przedpolu Mateusza a piłkę do bramki uderza stojący na wprost niej kolega. 5:2

58 min - GOL SILESIA - strata w środku boiska i kilka kolejnych błędów w tym jeden podstawowy - kolejny brak zdecydowanego ataku, który mógłby przerwać akcję i tracimy kolejną bramkę. 6:2