AP Oleśnica
AP Oleśnica

Robert

11.10.2014

W ramach 8 kolejki Dolnośląskiej Ligii Młodzików przyjmujemy na własnym boisku drużynę Akademii Piłkarskiej z Oleśnicy. My w dorobku posiadamy 16 punktów i aktualnie zajmujemy 3 pozycję w tabeli natomiast Oleśnica 3 punkty i 14 miejsce w grupie. Wydawałoby się, że to przepaść i wszystko przemawia za łatwym zwycięstwem ale… tak łatwo wcale nie było. Cóż z tego, że przejęliśmy kontrolę nad grą, dominujemy na boisku, strzelamy (a właściwie celujemy w bramkarza!?!) …. nic nie wchodzi! Już w pierwszej połowie meczu mogło być (co najmniej) 5 zero dla nas. Trener się denerwuje, kibice drżą o wynik, pan sędzia patrzy z niedowierzaniem….. czekamy i w końcu jest ten upragniony g000L…. Błażej, po solowej akcji praktycznie ze środka boiska, wbiega na pole karne przeciwnika gdzie ogrywa kolejnego zawodnika podaje do nadbiegającego Wiktora, który pięknym strzałem pokonuje bramkarza gości. Super akcja i super wykończenie – brawo chłopaki! Trybuny odetchnęły! W pierwszej połowie mamy jeszcze szansę podwyższyć wynik tylko, że strzały Błażeja, Wiktora, Maksa, Matiego, Kuby trafiają w ręce bramkarza gości, który co by tu nie mówić wie o co w tej grze chodzi. Wychodzimy na drugą połowę i…. już po chwili remisujemy 1:1. Fajna akcja przeciwników lewą stroną, mocna piłka w pole karne, która mija naszego bramkarza i trafia pod nogi niekrytego zawodnika, ten skrzętnie wykorzystuje okazję i zdobywa bramkę. Po utracie gola nadal to my tworzymy więcej sytuacji bramkowych ale jak nie idzie to nie idzie, wszyscy chłopcy walczą, trener robi zmiany, a wynik pozostaje niezmieniony…. do czasu…. Błażej fajnie powalczył o piłkę przed polem karnym przeciwnika, a gdy już ją odebrał minął bramkarza gości i jest 2:1 dla nas. Do końca nic już się nie zmienia i możemy pogratulować naszym zawodnikom kolejnych trzech punktów. Na koniec taka mała dygresja co do skuteczności strzałów.. chłopcy gdyby tylko połowa ich wpadła to mecz byłby spokojniejszy, a wynik wyglądałby pewnie tak…. 10:1. Gratuluję jeszcze raz zwycięstwa i szykujemy się już do meczu ze Śląskiem Wrocław…. oj będzie się działo!!!