Maciej Wrona Trener
Krzysztof Zawadzki Drugi trener

Krzysztof Zawadzki

10.11.2014

Sobotni wyjazdowy mecz MKS Parasol z AP Oleśnica po doświadczeniach z wiosny wydawało się, że będzie bardziej wyrównany. Boisko szybko jednak zweryfikowało potencjał obu drużyn i tylko pierwsze kilka słabszych minut naszej drużyny powodowało, że gra wydawała się wyrównana im jednak mecz trwał dłużej tym różnica była większa. AP próbowało każdą akcję rozpoczynać podaniem i grą przez obrońców, ale zbyt wolne operowanie piłką powodowało, że często stawała się ona łupem naszych zawodników. Rozegraliśmy niezłe spotkanie, kilka akcji mogło się nawet bardzo podobać, także bardzo dobrze wyglądała gra w defensywie, ale też do większych błędów nie zmuszali nas przeciwnicy. Pozostałe uwagi na poniedziałkowym treningu:)

I połowa

5 min - pierwsze minuty bardzo niemrawe z obu stron i jedynie jedna dynamiczna akcja prawą stroną zawodnika gospodarzy i strzał z dystansu AP wykreowany gapiostwem obrony i podaniem Arka Mikołajczyka pod nogi napastnika. Uderzenie jednak zbyt lekkie, aby sprawić jakiekolwiek problemy przy obronie a piłka nie zmierzała nawet w światło bramki.

6 min - tym razem podobnym zagraniem zrewanżował nam się bramkarz AP, kiedy to wybił piłkę wprost pod nogi Patryka Bodycha, Patryk zagrał do Przemka Marcjana a on zakręcił na dalszy słupek i centymetrów zabrakło do objęcia prowadzenia, ponieważ piłka odbiła się od wewnętrznej strony słupka i wyszła w pole. Wysoki pressing spowodował, że przez dłuższą chwilę mieliśmy piłkę blisko pola karnego AP i dopiero rzut wolny po faulu pozwolił rywalom poukładać grę przed swoją bramką.

7 min - po dalekim wyrzucie bramkarza AP Błażej Świątko zgrywa piłkę klatką piersiową do Przemka Marcjana a on uderza mocno, ale minimalnie niecelnie i piłka mija lewe spojenie słupka z poprzeczką.

9 min - pierwsza dynamiczna akcja Błażeja Świątko, który minął pięciu rywali i będąc już przed bramkarzem uderzył obok lewego słupka

11 min - druga akcja Błażeja, który tym razem będąc przy linii końcowej dogrywa piłkę przed bramkę w kierunku Patryka Bodycha. W ostatniej chwili podanie przecina stojący na linii bramkowej obrońca

14 min - błyskawicznie wykonany rzut wolny przez zawodników AP zaskoczył naszych środkowych obrońców i tylko interwencja Adriana Janickiego spowodowała, że napastnik znajdujący siew bardzo dobrej sytuacji nie zdołał oddać strzału na bramkę.

15 min - tym razem na indywidualną akcję zdecydował się Kuba Zawadzki, który wszedł między dwóch obrońców AP i tylko bardzo dobre, zdecydowane wyjście bramkarza spowodowało, że na oddanie dobrego strzału zabrakło już miejsca.

18 min - kontratak naszego zespołu rozpoczęty zgraniem z pierwszej piłki debiutującego w Kadrze I Kuby Kozaczewskiego do Przemka Marcjana, Przemek mając po bokach kolegów zdecydował się jednak iść "na przebój" i zostawiając za plecami obrońców w pełnym biegu wpadł w pole karne kończąc akcję uderzeniemz lewej nogiw długi róg bramki. Strzał zdołał jeszcze sparować bramkarz, ale piłka wpadła pod nogi Patryka Bodycha, który prawdopodobnie zaskoczony taką sytuacją nie zdołał oddać precyzyjnego strzału i piłka po raz kolejny minęła lewy słupek bramki.

19 min - najpierw "centrostrzał" Kuby Kozaczewskiego po jego ładnej indywidualnej akcji a po kilkunastu sekundach strzał z dystansu Błażeja Świątko - obydwa pewnie wyłapane przez bramkarza.

21 min - strzał Przemka Marcjana ponownie ociera się tylko o lewy słupek.

22 min - GOOOL PARASOL!!!!!Wreszcie akcja zakończona skutecznym strzałem! Po wyrzucie z autu z lewej linii bocznej Przemek Marcjan zagrywa do środka do Patryka Bodycha a on przepuszcza piłkę do Błażej Świątko myląc tym samym obrońców. Spóźnionemu z reakcją Błażej puszcza piłkę między nogami i mija dwóch pozostałych wychodząc na dobrą pozycję w polu karnym. Uderzenie w długi róg, mocne i precyzyjne nie daje szans bramkarzowi na jakąkolwiek reakcję.1:0

23 min - idziemy za ciosem i po odbiorze w środku pola Kuba Kozaczewski sprytnymzagraniem podaje do Przemka Marcjana a on z pierwszej piłki wypuszcza Patryka Bodycha, który decyduje się na strzał z ostrego kąta a bramkarz nogami wybija piłkę w pole.

24 min - tym razem Przemek Marcjan decyduje się na strzał z ostrego kąta i ponownie lewy słupek zostaje obity

26 min - GOOOOL PARASOL!!!!!!!- super akcja, taka jakich chcielibyśmy oglądać jak najwięcej. Piłka jak po sznurku wędrowała od nogi do nogi a przed bramką wykonaliśmy 9 podań co nie zdarza się często.Skoncentruję się tylko na tych kluczowych, kiedy po niezbyt precyzyjnym podaniu od Arka Mikołajczyka piłkę przejął Adrian Janicki i zagrał do ustawionego przy linii Kuby Zawadzkiego, Kuba odegrał Adrianowi i po chwili piłka wróciła ponownie do niego, tym razem zagrywa doPrzemka Marcjana a Przemek idealnie prostopadłym podaniem obsługuje Patryka Bodycha. Idealne też wykończenie tej akcji, bo Patryk zejściem na lewą nogę zostawia z tyłu bramkarza a strzał do pustej bramki wydaje się już tylko formalnością. 2:0

27 min - GOOOOL PARASOL!!!!! - rywale jakby stanęli a Błażej Świątko tylko czeka na taki brak zdecydowania i ponownie po odbiorze piłki mija slalomem kilku truchtających rywali i oddaje mocny strzał w długi róg.3:0!

28 min - ładna i szybka akcja prawą stroną - Adrian Janicki zagrywa do Łukasza Mroza a on do Przemka Marcjana. Przy tej szybkości rozgrywania piłki obrona zostaje zgubiona a Przemo mając przed sobą bramkarza decyduje się na sprytny strzał, który miał wpaść pod poprzeczkę za kołnierz bramkarzowi. Zabrakło kilku centymetrów i piłka po odbiciu od poprzeczki wyszła poza boisko

30 min - Kuba Kozaczewski wygrywa przebitkę i wbiega za piłką z prawej strony pola karnego a następnie dogrywa ją wzdłuż bramki. Piłka dociera do Łukasza Mroza, który zakręcił obrońcą i odegrał do tyłu do Przemka Marcjana - strzał Przemka tym razem po prawym słupku bramki wychodzi poza boisko

II ppołowa

32 min - znacznie lepszy początek II połowy niż I i już na początku drugiej minuty powinniśmy zdobyć kolejnego gola - z prawej strony piłkę obrońcy odebrał Kuba Kozaczewski i wyłożył na 9 metr Łukaszowi Mrozowi a Łukasza strzelaprosto w bramkarza

32 min - GOOOOL PARASOL!!!!! - mija pół minuty i ponownie piłkę odbiera Kuba Kozaczewski, ale że do bramki jest trochę dalej to jeszcze wymieniamy podania pomiędzy Kubą Zawadzkim,Przemkiem Marcjanem i piłkę ponownie otrzymuje Kuba, który mocno dośrodkowuje w pole karne, Łukasz Mróz zdołał tylko nastawić nogę tak, że piłka po odbiciu od niej w zaskakujący sposób lobem przeleciała nad bramkarzem i wpadła pod poprzeczkę. 4:0

37 min - zamykamy gospodarzy w polu karnym odbierając piłkę i ponawiając ataki, tym razem od lewej strony niezbyt mocne dogranie Łukasza Mroza w pole karne mija obrońców i dociera do zamykającego akcję Kuby Kozaczewskiego - strzał z 3 metrów przechodzi jednak ponad bramką

38 min - szybka kontra po rzucie wolnym dla AP, którą uruchomiły dwa bardzo dobre podania - Adriana Janickiego do Krzysia Świenca i Krzysia, który "wypuścił" dłuższym podaniem Arka Michalaka. Arek zagrał z lewej strony do środka do Kuby Kozaczewskiego, niestety Kuba próbując uderzenia lewą nogą minął się z piłką, ale odbita od niego piłka jeszcze trafia do Łukasz Mroza, który tym razem strzela obok bramki.

41 min - Kuba Zawadzki dostaje prezent od przeciwników jednak uderzenie z lewej nogi w długi róg jest zbyt słabe na dobrze dysponowanego bramkarza gospodarzy

44 min - złe przyjęcie piłki po podaniu od swojego zawodnika przez bramkarza AP powoduje, że momentalnie atakuje go Przemek Marcjan z Arkiem Michalakiem powodując, że nabija on piłką w nogę Arkowi, zbyt pochopna decyzja Arka i strzał z pierwszej piłki mijający w niewielkiej odległości słupek powoduje, że wynik nie ulega zmianie

45 min - tym razem po podaniu Kuby Zawadzkiego próbuje przelobować bramkarza Błażej Świątko - bez skutku

46 min -GOOOOL PARASOL!!!!!- odbiór piłki w środku boiska przez Przemka Marcjana i dokładna, szybka wymiana podań Krzysia Świenca z Przemkiem i po jego odegraniu podanie w drugą stronę do Patryka Bodycha powoduje, że Patrykowi pozostaje tylko dobrze wykończyć akcję i podwyższyć prowadzenie.5:0

47 min - akcja Błażeja i ostre dośrodkowanie, które po próbie wybicia przez obrońcę ląduje pod nogami Patryka Bodycha - strzał niecelny

51 min -GOOOOL PARASOL!!!!!- zdecydowany odbiór w środku polaPrzemka Marcjanai piłka trafia na lewą stronę do Kuby Zawadzkiego, który z pierwszej piłki zagrywa do przesuniętego przez trenera do przodu Arka Michalaka. Strzał Arka prosto w bramkarza, ale interweniuje on tak pechowo, że piłka między nogami przetacza się do bramki.6:0

52 min - GOOOOL PARASOL!!!!! - tym razem to przeciwnicy podają piłkę pod nogi Przemka Marcjana i wychodzimy z kontrą 4 na 2, zagranie Przemka na prawo do Patryka Bodycha i precyzyjne podanie Patryka w pole karne do Arka Michalaka a Arek ze spokojem pakuje piłkę do bramki obok lewego jej słupka.7:0

54 min - po wybiciu nogą od bramki Mateusza Boksy piłka nie dociera do żadnego z naszych zawodników i wraca przed nasze pole karne. Strzał z pierwszej piłki zawodnika AP celny, ale nie sprawia kłopotu Mateuszowi.

55 min - kontratak naszej drużyny, który powinien zakończyć się kolejnym golem - piłkę na wolne pole do wychodzącego na pełnej szybkości od obrony Kuby Kozaczewskiego zagrywa Przemek Marcjan, jednak Kuba zbyt długo zwleka z decyzją o podaniu do idących z akcją kolegów lub nawet strzale co powoduje, że akcja kończy się na dobrze interweniującym bramkarzu

56 min - akcja Kuby Zawadzkiego, który ucieka obrońcy, ale będąc przed nim jest faulowany co ułatwia obrońcy wybicie piłki poza boisko. Po nie najlepiej wykonanym rzucie rożnym Kuba jeszcze dwukrotnie ma możliwość dogrania piłki w pole karne i dopiero przy trzecim razie, kiedy piłka po jego strzale zostaje sparowana w kierunku Radka Kusiaka mamy sytuację na podwyższenie wyniku. Piłka jednak po koźle spada na kolana Radkowi co utrudnia przyjęcie a obrońca wybija ją na rzut rożny

57 min - dziwna sytuacja... sędzia 3 minuty przed końcem odgwizduje koniec meczu.