Olimpia Boruszowice - Andaluzja Piekary Śląskie

Michał Ziob Kierownik drużyny

Tomasz Mzyk

19.12.2014

sobotnie popołudnie nasza drużyna pokonała w Boruszowicach zespół GKS Andaluzja 2 do 0. Mecz rozpoczął się bardzo miłym akcentem. Kapitan naszej drużyny Krzysiek Maruszewski przekazał w obecności zespołu, Mariuszowi (naszemu fantastycznemu kamerzyście) pamiątkową koszulkę Olimpii Boruszowice. Oprócz koszulki zaskoczony Mario otrzymał brawa zarówno od zawodników jak ikibiców. Warto dodać, że przy całej sytuacji obecny był Krzysiek Sobel, który w szatni przed meczem przymierzał już swoje buty do gry.

Spotkanie, które rozegrała nasza drużyna nie było porywające, ale Olimpia grając swoje przez cały mecz potrafiła wypracować sobie kilka sytuacji bramkowych, z których dwie udało zamienić się na bramki. W około 75 minucie meczu po bardzo fajnej, składnej akcji do piłki dochodzi Mati Ziob i w swoim stylu pokonuje bramkarza gości. Niespełna dziesięć minut później po idealnym prostopadłym podaniu od Marcina Swata fantastyczną piłkę otrzymuje Janusz Barański, który mierzonym strzałem tuż przy słupku podwyższa prowadzenie. Na pewno cieszy postawa naszej defensywny, która pierwszy raz w tym sezonie zagrała na zero z tyłu. Pochwalić należy zresztą wszystkich zawodników, bo pomimo braku kilku zawodników występujących dotąd w pierwszym składzie zagrała poprawne zawody. Zapraszam do oglądania skrótu meczu na TV Olimpia, przygotowanego przez Mario. Dziękuję serdecznie naszym kibicom za przybycie i zapraszam za tydzień do Piekar Śląskich, gdzie zmierzymy się z tamtejszym Ks-em. Na pewno jest to bardzo trudny teren ale myślę, że drużyna po raz kolejny pokaże swoje możliwości i powalczy o pełna pulę.