Bogdan Haraziński Kierownik drużyny

Marcin Osmańczyk

03.04.2019

#JesiennyWynik
W minioną niedziele przy ul sportowej 8 miało miejsce ważne wydarzenie - Małe derby. Nasz PTS podejmował drużynę Naprzód Wieszowa. Słoneczna aura sprzyjała i mecz oglądało bardzo wielu kibiców. Wynik identyczny jak w jesiennej potyczce ale inny strzelec.
W pierwszej połowie oglądaliśmy ostra walkę. Walka o środek pola, dużo fauli, ale nie brakowało groźnych sytuacji. W drugiej połowie obydwie strony trochę się otworzyły dzięki czemu mogliśmy oglądać więcej ciekawych sytuacji. Obydwie drużyny stworzyły sobie okazje ale to my byliśmy konkretniejsi. Około 80 minuty prostopadła piłka w pole karne do Adama Osmanczyka, ten piłkarskim slangiem mówiąc nabrał obrońcę „na wajche” i zagrał piłkę do Bartka Pietrasa, ten przyjął poprawił raz, poprawił drugi, jeszcze raz przetoczył piłkę do przodu i lekkim mierzonym strzałem niczym najwytrawniejszy zawodnik pewnie umieścił piłkę w lewym dolnym rogu bramki zdobywając tym samym debiutancka bramkę w barwach czerwono zielonych!!! Nie brakowało kolejnych okazji ale nie oglądaliśmy już bramkę. Trzeba podkreślić bardzo dobra dyspozycje naszego bramkarza Konrada Obwiosło, który w pierwszej połowie wybronił dwie „setki” a w drugiej wprowadzał spokój w szeregach obronnych i pewnie interweniował. Pochwała należy się całej drużynie i po meczu padło wiele ciepłych kibicowskich słów. To zwycięstwo szczególnie cieszy bo nie raz takie mecze, niczym detale, są decydujące na mecie rozgrywek. Wrocilismy na drugie miejsce w tabeli i tam chcemy pozostać! W najbliższa niedziele pierwszy wiosenny wyjazd do rezerwy A-klasowej Unii Strzybnica. Stratujemy o 11:00 zapraszamy! PTS!❤️